شرکت صنایع فولاد شهریار تبریز  قادر است برای اولین بار در کشور ورق های گالوانیزه با ضخامت 3.5 میلی متری را تولید نماید. مهندس شهریار نواده اباذر مدیرعامل شرکت صنایع فولاد شهریارتبریز   با بیان این مطلب گفت: صنایع فولاد شهریارتبریز در سال 1391 در اداره ثبت شرکتهای استان آذربایجان شرقی بعنوان شرکت سهامی خاص به ثبت رسیده و از همان سال عملیات ساخت این شرکت در زمینی به مساحت50 هزار متر مربع در شهرک صنعتی آخولا در 30 کیلومتری تبریز آغاز شد.

مدیر عامل شرکت صنایع فولاد شهریارتبریز ادامه داد: این واحد صنعتی با ظرفیت اسمی تولید سالانه 95 هزار تن ورق گالوانیزه گرم،مجهز به جدیدترین دانش فنی و ماشین آلات خطوط تولید در خصوص تولید ورق های گالوانیزه ضخیم می باشد.

مهندس شهریارنواده اباذر با بیان اینکه ویژگی مهم ماشین آلات خط تولید فولاد شهریار امکان انجام عملیات گالوانیزاسیون پیوسته به روش غوطه وری گرم بر روی انواع ورق های به ضخامت 0.4 تا 5/3میلی متر می باشد تاکید کرد: تولید ورق های گالوانیزه ضخیم ؛ شرکت صنایع فولاد شهریار را در بین رقبای خود متمایز کرده است.

وی افزود: شرکت صنایع فولاد شهریار تبریز با هدف تامین بخشی از نیاز  صنایع منطقه و کشور در زمینه تولید انواع ورق های پوشش دار آغاز بکار نموده است که با چشم انداز و برنامه کاری توسعه مجموعه جهت آماده سازی و تولید مواد اولیه و انجام فرآیند های مختلف برای تولید انواع متنوع ورق و محصولات نهایی مورد استفاده در صنایع پایین دستی می باشد.

مدیرعامل شرکت صنایع فولاد شهریارتبریز با اشاره به همجواری استان آذربایجان شرقی با کشورهای همسایه و مزیت صادراتی بالا در این استان تصریح کرد: این مزیت فوق العاده راه گشودن دروازه های بازارهای جهانی برای این واحد صنعتی است که امیدوارم در آینده نزدیک شاهد حضور و رقابت محصولات تولیدی شرکت فولاد شهریار در بازارهای بین المللی باشیم.

مهندس شهریارنواده اباذر طول عمر بالای  ورق های گالوانیزه، ظاهر شفاف و زیبای ورق های گالوانیزه به نسبت ورق های فولادی را از جمله مزیت های این ورق های تولیدی برشمرد و ادامه داد:مقاومت و عمر مفید ورق گالوانیزه در مقایسه با ورقهای بدون پوشش و یا پوششهایی مانند رنگ تا چندین برابرافزایش می یابد که در مقایسه با هزینه های عملیات گالوانیزه گرم استفاده از این نوع ورقها در صنایع مختلف بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی می باشد.

 

وی به موارد مصرف ورق های گالوانیزه نیز اشاره کرد و گفت:  صنایع لوازم خانگی (کولر، بخاری، یخجال، لباسشویی و.....)، صنایع برقی صنعتی (سینی کابل ،تابلو برق و....)،صنایع الکترونیک و کامپیوتر؛صنایع ساختمان سازی، پوششکاری سالن های صنعتی، صنایع لوله و پروفیل؛ صنایع کشاورزی، ساخت  انواع کانتینر و کانکس، ساخت بیلبوردها و تابلو های تبلیغاتی، ساخت مخازن،کانال و........از جمله موارد مصرفی ورق های گالوانیزه می باشد.

 

مدیر عامل شرکت صنایع فولاد شهریارتبریز با بیا ن اینکه در این واحد صنعتی ،ورق گالوانیزه به روش غوطه وری گرم تولید میشود تسریع کرد:  از محاسن روش فوق در مقایسه با روش های دیگر میتوان به مقرون به صرفه بودن،امکان ایجاد ضخامت های کنترل شده و مورد درخواست و همچنین استحکام و چسبندگی بالای پوشش گالوانیزه اشاره نمود.

 

مهندس شهریارنواده اباذر ادامه داد: در خط تولید این واحد کلاف فولادی در ورودی خط پس از برشکاری،شستشو با مواد قلیایی،چربی زدایی و برس زنی در ادامه به مرحله اسید شویی رفته و در مرحله بعدی در حمام مذاب روی ،لایه نازکی از فلز روی در هر دو سطح ورق می نشیند و بعد از این مرحله خنک کاری و سپس کرماته می باشد  و ضخامت فلز روی پوشش داده شده در این مرحله بر سطوح ورق توسط دستگاه ضخامت سنج کنترل می گردد.

 

وی گفت: در انتهای خط ،پس از انجام بازرسی های لازم ورق پیوسته توسط قیچی برشکاری گردیده و بوسیله رول جمع کن طبق نیاز وسفارش مشتری در تناژ های مختلف به شکل کلاف در آمده و پس از بسته بندی به بازار مصرف عرضه می گردد.

 

مدیر عامل شرکت صنایع  فولاد شهریارتیریز تاکید کرد: در تمامی مراحل مختلف تولید و نیز پس از اتمام پروسه تولید،به صورت مداوم توسط بخش کنترل کیفی نمونه برداری انجام و بررسی های لازم در آزمایشگاه به عمل    می آید تا جنس با کیفیت و مورد تایید به بازار عرضه گردد. 

چهارشنبه 13 فروردین 1399


جهش تولید، ابزار قدرت کشور است | رهبر انقلاب در سخنان زنده و تلویزیونی خطاب به ملت ایران به‌مناسبت عید مبعث و سال نو، قوت و برتری در فضای مجازی و پیشرفت و برتری در زمینه بهداشت و درمان را از ابزارهای قوی شدن برشمردند و افزودند: جهش تولید یکی دیگر از ابزارهای قوی‌شدن است.              شماره نهم | فروردین ماه 99 | 7283.pdf              پیام نوروزی مدیر عامل و رئیس هیات عامل گروه صنعتی پارس ساختار | برای موفقيت بيشتر، بايد انديشمندانه آغاز کنيم              نائب رئيس هيات مديره گروه صنعتي پارس ساختار در همايش نقش دانشگاهيان در توسعه استان: نياز اصلي کشورمان، قوي تر شدن است | همايش نقش دانشگاهيان در توسعه استان آذربايجان شرقي بهمن ماه گذشته با حضور تعداد کثيري از اساتيد و هيات علمي دانشگاه و دانشجويان و صاحب نظران استان در سالن پتروشيمي تبريز برگزار شد.              پانار


×

پایگاه اطلاع رسانی پانار

وابسته به گروه صنعتی پارس ساختار

×

پایگاه اطلاع رسانی پانار

وابسته به گروه صنعتی پارس ساختار

آخرین خبر ها