اکنون بیش از ۶۵ درصد نیروگاه‌های‌حرارتی کشور عمری کمتر از ۲۰ سال دارا هستند. 

به گزارش پانار از شرکت برق حرارتی: ۳ هزارو ۴۶۶ مگاوات از این نیروگاه‌ها (معادل ۴ درصد) نیز عمر بالای ۴۰ سال دارند.

اکنون حدود ۲۰ هزار مگاوات از ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی کشور دارای عمری بین ۲۰ تا ۴۰ سال هستند.

متوسط عمر مفید نیروگاه‌های حرارتی کشور ۳۰ سال است و برای احداث هرکیلووات نیروگاه سیکل ترکیبی جدید مبلغی معادل ۶۰۰ یورو مورد نیاز است.

طبق برآوردهای صورت گرفته سالانه ۳ هزار تا ۳ هزارو ۵۰۰ مگاوات ظرفیت حرارتی جدید می بایست به بهره برداری رسد.

در حال حاضر ۶۵ هزارو ۸۲۱ مگاوات از ظرفیت ۸۱ هزارو ۵۹۱ مگاواتی شبکه نیروگاهی کشور متعلق به نیروگاه‌های حرارتی است که در سال ۹۷ بیش از ۹۰ درصد نیاز برق کشور را تامین کرده اند.

شنبه 28 دی 1398


جهانگیری: مردم از پنهان کردن واقعیت عصبانی شدند | معاون اول رییس جمهوری گفت: یکی از بزرگترین ضربه‌هایی که در داستان هواپیما خوردیم این بود که چند روز مبهم نگه داشتیم. مردم بعد از آن خیلی عصبانی شدند که چرا چند روز واقعیت را نگفتیم. بیان واقعیت و شفاف بودن واقعا مهمترین کاری است که باید انجام بگیرد.              رحمانی: توسعه صادرات در شرایط کنونی راه نجات کشور است | وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: توسعه صادرات در شرایط کنونی راه نجات کشور بوده و در شرایط جنگ اقتصادی امروز باید از همه ظرفیت‌های موجود برای ارتقای شرایط استفاده کرد.              ملت ایران باید قوی باشد | رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: همت ملت عزیز ایران باید این باشد که قوی باشند که به یاری خدا دارای قدرت هستیم و قوی‌تر هم خواهیم شد.              تساوی تراکتور با تیم آماتور لیگ منطقه‌ای ترکیه | تیم تراکتور تبریز در جریان برگزاری اردوی آماده سازی ترکیه، در یک بازی دوستانه مقابل یک تیم آماتور لیگ منطقه‌ای این کشور به تساوی ۲ بر ۲ دست یافت.              نشریه پانار


×

پایگاه اطلاع رسانی پانار

وابسته به گروه صنعتی پارس ساختار

×

پایگاه اطلاع رسانی پانار

وابسته به گروه صنعتی پارس ساختار

آخرین خبر ها