اکنون بیش از ۶۵ درصد نیروگاه‌های‌حرارتی کشور عمری کمتر از ۲۰ سال دارا هستند. 

به گزارش پانار از شرکت برق حرارتی: ۳ هزارو ۴۶۶ مگاوات از این نیروگاه‌ها (معادل ۴ درصد) نیز عمر بالای ۴۰ سال دارند.

اکنون حدود ۲۰ هزار مگاوات از ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی کشور دارای عمری بین ۲۰ تا ۴۰ سال هستند.

متوسط عمر مفید نیروگاه‌های حرارتی کشور ۳۰ سال است و برای احداث هرکیلووات نیروگاه سیکل ترکیبی جدید مبلغی معادل ۶۰۰ یورو مورد نیاز است.

طبق برآوردهای صورت گرفته سالانه ۳ هزار تا ۳ هزارو ۵۰۰ مگاوات ظرفیت حرارتی جدید می بایست به بهره برداری رسد.

در حال حاضر ۶۵ هزارو ۸۲۱ مگاوات از ظرفیت ۸۱ هزارو ۵۹۱ مگاواتی شبکه نیروگاهی کشور متعلق به نیروگاه‌های حرارتی است که در سال ۹۷ بیش از ۹۰ درصد نیاز برق کشور را تامین کرده اند.

سه شنبه 30 مهر 1398


دنیزلی: تیم تراکتورسازی در نیمه دوم بازی برابر نساجی احیاء شد | سرمربی تیم تراکتورسازی تبریز گفت: تیم ما با اولین گلی که در نیمه دوم به نساجی در قائمشهر زد، به نوعی احیاء شد و توانست نتایج خوبی را رقم بزند.              آسیای میانه به بازار مهم انرژی منطقه تبدیل می شود؟ | آسیای میانه محور بازار منطقه ای انرژی به داشتن ذخایر غنی نفت و گاز و آب و برق معروف است اما موافقتنامه ۹ کشور آسیای مرکزی و غربی برای همکاری در زمینه تبادل انرژی، به گفته کارشناسان این منطقه را به بازاری مهم در این مورد تبدیل می کند.              جهانگیری: مجمع تشخیص مصلحت نظام لوایح اف ای تی اف را تصویب کند | معاون اول رئیس جمهوری گفت: با توجه به تصویب لوایح FATF و CFT در جلسه سران سه قوه و تایید مقام معظم رهبری، مجمع تشخیص مصلحت نظام هر چه سریعتر این لوایح را تصویب کند.              داخلی سازی ۲.۷ میلیارد دلاری در حوزه پتروشیمی تا افق ۱۴۰۴ | وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار تجهیزات صنعت پتروشیمی تا افق ۱۴۰۴ باید داخلی‌سازی شود.              نشریه پانار


×

پایگاه اطلاع رسانی پانار

وابسته به گروه صنعتی پارس ساختار

×

پایگاه اطلاع رسانی پانار

وابسته به گروه صنعتی پارس ساختار

آخرین خبر ها