قیمت نفت در سال جدید میلادی و تحت تاثیر شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی با رشدی سه درصدی آغاز کرد.

به گزارش پانار از ایرنا، نفت که در آخرین روز معاملات سال ۲۰۱۹ با افت قیمت همراه بود، صبح امروز (جمعه) و بعد از حمله تروریستی آمریکا به فرودگاه بغداد و شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی افزایش پیدا کرد.

این موضوع از آن جهت اهمیت دارد که خطر بالا گرفتن تنش در منطقه خاورمیانه به عنوان تامین کننده اصلی نفت جهان را افزایش داده است.

بر این اساس نفت برنت با رشدی ۲.۹ درصد به ۶۸ دلار و ۱۷ سنت در هر بشکه رسید.

نفت شاخص آمریکا نیز ۲.۸ درصد افزایش پیدا کرد و ۶۲ دلار و ۸۹ سنت قیمت خورد. 

قیمت نفت چند ماهی است که در کانال ۶۰ دلاری باقیمانده مانده اما کارشناسان همواره نسبت به رشد قیمت تحت تاثیر ریسک های استراتژیک هشدار داده‌اند.

پنجشنبه 19 تیر 1399


معاون وزارت صمت: ۲۰۰ طرح بزرگ تا پایان امسال افتتاح می‌شود | معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تعهد کردیم که ۲۰۰ طرح بزرگ با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۷۰ هزار میلیارد تومان را تا پایان امسال به بهره‌برداری برسانیم.              برنامه نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا مشخص شد | کنفدراسیون فوتبال آسیا برنامه بازی‌های باقیمانده این قاره را به صورت رسمی اعلام کرد.              سرمربی تراکتور: برای بازی با استقلال به زمین می‌رویم | مربی تیم فوتبال تراکتور گفت: ما جمعه طبق روال به تهران سفر خواهیم کرد و روز شنبه هم برای انجام مسابقه به زمین خواهیم رفت و کاری نداریم که بعد از آن چه اتفاقی خواهد افتاد.              همکاری میراث‌فرهنگی با دانشگاه‌ها حفاظت از آثار تاریخی را آسان می‌کند | مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی گفت: همکاری های نزدیک بین این مجموعه با دانشگاه و مراکز علمی و تحقیقاتی، حفاظت و حراست از آثار و ابنیه های تاریخی را سهل می‌کند.              نشریه پانارگزارش تصویری

×

پایگاه اطلاع رسانی پانار

وابسته به گروه صنعتی پارس ساختار

×

پایگاه اطلاع رسانی پانار

وابسته به گروه صنعتی پارس ساختار

آخرین خبر ها