پیروز توله یوز توران که در پردیسان تهران زندگی می کند اکنون به دوران هفت ماهگی رسیده است اما وزنش با وجود تمام مراقبت ها و صرف هزینه زیاد گویی نسبت به همسالان خود در طبیعت حدود پنج کیلو کمتر و دندان های دائمی توله هم هنوز شروع به رشد نکرده اند، البته شرایط عمومی این توله یوز مناسب است اما چون دستی تغذیه شده نیاز به مراقبت بیشتری دارد.

البته برنامه سازمان حفاظت محیطزیست این است که توله یوز بعد از اینکه به شرایط ثابتی رسید به سایت توران در سمنان منتقل شود تا در آن شرایط بتواند با طبیعت خو بگیرد، بر این اساس معاون محیط  زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست به خبرنگار محیط زیست ایرنا گفت: تمایل فنی ما این است که در اولین فرصت توله یوز را به سایت توران برگردانیم، آنجا به شرایط طبیعت نزدیک تر است و حیوان می تواند با شرایط اسارت آن منطقه سازگارتر شود و بهتر به زندگی خود ادامه دهد.

يكشنبه 09 مهر 1402


بنگاهداری آفت نظام بانکداری است/ ‏طرح بانک مرکزی تعیین تکلیف شود | عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: طرح بانک مرکزی هنوز تبدیل به قانون نشده و به مجمع ارجاع شده که قانونی شدن آن، قدرت بانک مرکزی در مهار بنگاهداری بانک‌ها را زیاد می‌کند.              بورس کالا یکی از نهادهای رسمی بازار مالی است | عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: بعید می‌دانم وزیر راه و شهرسازی هم مخالف بورس کالا باشد، یعنی هیچ‌کس در کشور نمی‌تواند بورس کالا را رد کند، زیرا این بورس از نهادهای مالی رسمی کشور است و باید تقویت شود.              ایمیدرو و پاسخ به ۱۰ درصد ناترازی برق کشور | نیروگاه سیکل ترکیبی «سردار شهید حاج احمد کاظمی» اصفهان در پاسخ به حل یک چالش ملی و رفع ناترازی برق کشور در دولت سیزدهم توسط ایمیدرو با قرارداد با شرکت مپنا در اسفند ماه ۱۴۰۰ آغاز شد و فاز نخست گازی آن با ثبت یک رکورد کم نظیر در کمتر از ۱۸ ماه به اتمام رسید.              رشد تولید محصولات کشاورزی راهبردی با بهره‌وری بهینه منابع آب/خودکفایی گندم با وجود خشکسالی | باوجود محدودیت‌های منابع آبی در سه سال اخیر، مدیریت بهینه منابع و مصارف آب و استفاده حداکثری از آب‌های به‌هنگام به گونه‌ای رقم خورد که امسال شاهد افزایش تولید محصولات کشاورزی و خودکفایی در گندم هستیم.              نشریه پانار


اخبار مرتبط

آخرین خبر ها

Save