معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت و مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی ایران گفت: امروز همه باید در تکریم مدیران بخش خصوصی و واحدهای تولیدی پیشقدم باشیم.

 

صادق نجفی با بیان اینکه امروز باید با استفاده از روحیه و مدیریت جهادی برای خدمت به مردم  با همه وجود تلاش کنیم تاکید کرد: حرکت‌هایی که در دولت دوازدهم با سیر صعودی شروع شده یک نکته را بازگو  میکند و آن وحدت آحاد مردم و مسولین در جهت حمایت از بخش خصوصی است

 

وی افزود: آنچه می تواند همه مشکلات اقتصادی را حل کند توجه به درون و ظرفیت‌های موجود در داخل کشور است و استفاده از تولید داخلی باید به یک نهضت ملی تبدیل شود.

 

 معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت توسعه شهرک‌های صنعتی را از اولویت‌های جدید سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ذکر کرد و افزود: بر اساس توافقاتی که با معاونت ریاست جمهوری در خصوص ایجاد نواحی صنعتی داشتیم قرار است تا در سال آینده  متناسب با ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها مناطق مختلف نواحی و شهرک های جدید راه‌اندازی شود.

 

صادق نجفی مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران بابیان اینکه تنها 33 درصد صنایع کشور را صنایع کوچک تشکیل می‌دهد، ابراز داشت: سهم صنایع کوچک و متوسط کشور در تولید ناخالص بالای 57 درصد است و ما نیز چاره‌ای نداریم جزء اینکه در حوزه صنایع کوچک با تمامی توان حرکت کنیم که در این رابطه با تأمین مالی، نوسازی و ایجاد بازار فروش سعی در تقویت صنایع کوچک داریم.

 

نجفی از راه‌اندازی کمپین نه به محصولات خارجی و آری به تولیدات داخلی در کشور خبر داد، گفت: اخیراً کمپینی که در تبریز به راه افتاد در حمایت از تولیدات داخلی آذربایجان شرقی تحول بزرگ آفرید و در این راستا ما توجه به تولیدات داخلی و کمپین خرید محصولات ایرانی را در کشور راه‌اندازی می‌کنیم اما در این رابطه وظیفه  تولیدکنندگان تولید محصولات باکیفیت و تکلیف مردم استفاده از کالاهای ایرانی است.

 

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با ذکر اینکه مصرف 80 میلیون ایرانی از تولیدات داخلی علاوه بر رونق بازار داخلی می تواند در تأمین معیشت و اشتغال جوانان کشورمان اثرگذار باشد، افزود: با تسهیلاتی که دولت برای حمایت و توسعه اشتغال روستایی پرداخت می‌کند در این راستا می‌بایست طی 3 سال آینده در آذربایجان شرقی بیش از 350 واحد از صنایع کوچک ایجاد و یا ظرفیت تولیدی‌شان را افزایش دهند

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه استان آذربایجان شرقی 54 شهرک صنعتی دارد که متناسب با ظرفیت‌های این استان آمار خوبی است، افزود: در این شهرک‌های صنعتی 2800 واحد تولیدی و صنعتی فعالیت می‌کنند و واحدهای مستقر در شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی از میانگین استانی فعالیت بهتری دارند.

 

وی ادامه داد: حدود 65 درصد صنایع کوچک کشور در شهرک‌های صنعتی فعال هستند ولی در آذربایجان شرقی فعالیت صنایع کوچک بالای 70 درصد است و این امر نشان می‌دهد که آذربایجانی‌ها در حوزه کارآفرینی حرف‌های زیادی برای گفتن دارند.

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر اینکه کشورهای همسایه بهترین بازار برای فروش محصولات ایرانی و تولیدات صنایع کوچک هستند، تصریح کرد: رکود حاکم بر بازار حلقه‌های مفقوده‌ای دارد که باید این حلقه‌های مفقوده را شناسایی و رفع کنیم، باید قبول کنیم که از واحدهایی سرپا ایستاده و دارای بازار فروش حمایت کنیم اگر به واحدهایی که عملاً تعطیل‌اند هر اندازه منابع مالی تزریق کنیم گاهاً با شکست مواجه می‌شوند.

 

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران همچنین از تکمیل ظرفیت توان تولیدی 20 هزار واحد صنایع کوچک کشور در سه سال آینده خبر داد، گفت: چنانچه اگر این 20 هزار واحد صنایع کوچک کشور با تمامی ظرفیت فعالیت کنند  اشتغالزایی بالایی در کشور ایجاد خواهد کرد.

يكشنبه 29 دی 1398


جهانگیری: مردم از پنهان کردن واقعیت عصبانی شدند | معاون اول رییس جمهوری گفت: یکی از بزرگترین ضربه‌هایی که در داستان هواپیما خوردیم این بود که چند روز مبهم نگه داشتیم. مردم بعد از آن خیلی عصبانی شدند که چرا چند روز واقعیت را نگفتیم. بیان واقعیت و شفاف بودن واقعا مهمترین کاری است که باید انجام بگیرد.              رحمانی: توسعه صادرات در شرایط کنونی راه نجات کشور است | وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: توسعه صادرات در شرایط کنونی راه نجات کشور بوده و در شرایط جنگ اقتصادی امروز باید از همه ظرفیت‌های موجود برای ارتقای شرایط استفاده کرد.              ملت ایران باید قوی باشد | رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: همت ملت عزیز ایران باید این باشد که قوی باشند که به یاری خدا دارای قدرت هستیم و قوی‌تر هم خواهیم شد.              تساوی تراکتور با تیم آماتور لیگ منطقه‌ای ترکیه | تیم تراکتور تبریز در جریان برگزاری اردوی آماده سازی ترکیه، در یک بازی دوستانه مقابل یک تیم آماتور لیگ منطقه‌ای این کشور به تساوی ۲ بر ۲ دست یافت.              پانار


×

پایگاه اطلاع رسانی پانار

وابسته به گروه صنعتی پارس ساختار

×

پایگاه اطلاع رسانی پانار

وابسته به گروه صنعتی پارس ساختار

آخرین خبر ها