معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت و مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی ایران گفت: امروز همه باید در تکریم مدیران بخش خصوصی و واحدهای تولیدی پیشقدم باشیم.

 

صادق نجفی با بیان اینکه امروز باید با استفاده از روحیه و مدیریت جهادی برای خدمت به مردم  با همه وجود تلاش کنیم تاکید کرد: حرکت‌هایی که در دولت دوازدهم با سیر صعودی شروع شده یک نکته را بازگو  میکند و آن وحدت آحاد مردم و مسولین در جهت حمایت از بخش خصوصی است

 

وی افزود: آنچه می تواند همه مشکلات اقتصادی را حل کند توجه به درون و ظرفیت‌های موجود در داخل کشور است و استفاده از تولید داخلی باید به یک نهضت ملی تبدیل شود.

 

 معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت توسعه شهرک‌های صنعتی را از اولویت‌های جدید سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ذکر کرد و افزود: بر اساس توافقاتی که با معاونت ریاست جمهوری در خصوص ایجاد نواحی صنعتی داشتیم قرار است تا در سال آینده  متناسب با ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها مناطق مختلف نواحی و شهرک های جدید راه‌اندازی شود.

 

صادق نجفی مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران بابیان اینکه تنها 33 درصد صنایع کشور را صنایع کوچک تشکیل می‌دهد، ابراز داشت: سهم صنایع کوچک و متوسط کشور در تولید ناخالص بالای 57 درصد است و ما نیز چاره‌ای نداریم جزء اینکه در حوزه صنایع کوچک با تمامی توان حرکت کنیم که در این رابطه با تأمین مالی، نوسازی و ایجاد بازار فروش سعی در تقویت صنایع کوچک داریم.

 

نجفی از راه‌اندازی کمپین نه به محصولات خارجی و آری به تولیدات داخلی در کشور خبر داد، گفت: اخیراً کمپینی که در تبریز به راه افتاد در حمایت از تولیدات داخلی آذربایجان شرقی تحول بزرگ آفرید و در این راستا ما توجه به تولیدات داخلی و کمپین خرید محصولات ایرانی را در کشور راه‌اندازی می‌کنیم اما در این رابطه وظیفه  تولیدکنندگان تولید محصولات باکیفیت و تکلیف مردم استفاده از کالاهای ایرانی است.

 

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با ذکر اینکه مصرف 80 میلیون ایرانی از تولیدات داخلی علاوه بر رونق بازار داخلی می تواند در تأمین معیشت و اشتغال جوانان کشورمان اثرگذار باشد، افزود: با تسهیلاتی که دولت برای حمایت و توسعه اشتغال روستایی پرداخت می‌کند در این راستا می‌بایست طی 3 سال آینده در آذربایجان شرقی بیش از 350 واحد از صنایع کوچک ایجاد و یا ظرفیت تولیدی‌شان را افزایش دهند

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه استان آذربایجان شرقی 54 شهرک صنعتی دارد که متناسب با ظرفیت‌های این استان آمار خوبی است، افزود: در این شهرک‌های صنعتی 2800 واحد تولیدی و صنعتی فعالیت می‌کنند و واحدهای مستقر در شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی از میانگین استانی فعالیت بهتری دارند.

 

وی ادامه داد: حدود 65 درصد صنایع کوچک کشور در شهرک‌های صنعتی فعال هستند ولی در آذربایجان شرقی فعالیت صنایع کوچک بالای 70 درصد است و این امر نشان می‌دهد که آذربایجانی‌ها در حوزه کارآفرینی حرف‌های زیادی برای گفتن دارند.

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر اینکه کشورهای همسایه بهترین بازار برای فروش محصولات ایرانی و تولیدات صنایع کوچک هستند، تصریح کرد: رکود حاکم بر بازار حلقه‌های مفقوده‌ای دارد که باید این حلقه‌های مفقوده را شناسایی و رفع کنیم، باید قبول کنیم که از واحدهایی سرپا ایستاده و دارای بازار فروش حمایت کنیم اگر به واحدهایی که عملاً تعطیل‌اند هر اندازه منابع مالی تزریق کنیم گاهاً با شکست مواجه می‌شوند.

 

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران همچنین از تکمیل ظرفیت توان تولیدی 20 هزار واحد صنایع کوچک کشور در سه سال آینده خبر داد، گفت: چنانچه اگر این 20 هزار واحد صنایع کوچک کشور با تمامی ظرفیت فعالیت کنند  اشتغالزایی بالایی در کشور ایجاد خواهد کرد.

شنبه 27 مهر 1398


شماره هفتم | مهرماه 98 | 6007.pdf              ایران دارای رتبه سوم دنیا در تدوین استانداردهای نانو است | مدیرکل نظارت بر اجرای استاندارد معیارهای مصرف انرژی و محیط زیست سازمان ملی استاندارد گفت: با تلاش جوانان با استعداد کشور توانستیم در زمینه نانو رتبه سوم از نظر تدوین استانداردها و رتبه چهارم دنیا از نظر فناوری‌های نانو را کسب کنیم.              روحانی: بهترین راه برای اصلاح جامعه وحاکمیت افکار به حق مردم، صندوق رای است | رئیس ‌جمهوری با انتشار توئیتی گفت: بهترین راه برای شکستن افراط، اصلاح جامعه و حاکمیت افکار به حق مردم، صندوق رای است.              ۲هزار واحد راکد مطلق به چرخه تولید بازگشت | وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: یکی از برنامه های مهم این وزارتخانه علاوه بر حفظ وضع موجود و فعال سازی ظرفیت های خالی فعالسازی ۲هزار واحد راکد مطلق است که در شش ماه نخست امسال این امر محقق شد.              پانار


×

پایگاه اطلاع رسانی پانار

وابسته به گروه صنعتی پارس ساختار

×

پایگاه اطلاع رسانی پانار

وابسته به گروه صنعتی پارس ساختار

آخرین خبر ها