هتل چهار ستاره گسترش تبریز یکی از هتل های باسابقه وخاطره انگیز کلانشهر تبریز است.عملیات ساخت این هتل در سال 1342 توسط شرکت خانه سازی کاسپ ، جهت اسکان متخصصان و صاحبان صنایع و خانواده های آنها که از کشورهای مختلف دنیا برای ساخت و راه اندازی واحدهای بزرگ صنعتی در غرب تبریز مانند ماشین سازی،ایدم و.........آمده بودند آغاز و در سال 1347 با نام مهمانکده شاه اسماعیل صفوی افتتاح شد.

بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران این هتل محل استقرار فرماندهی و مدیران اوایل انقلاب بود و پس از عبور از آن برهه حساس در اختیار سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران بعنوان یکی از زیرمجموعه های وزارت صنایع و معادن وقت قرار گرفته و به نام هتل گسترش تغییر نام یافت.این هتل پس از تغییر مدیریت های مختلف در دستگاه های دولتی زیر مجموعه سازمان گسترش و نوسازی در سال 92 بر اساس فرامین مقام معظم رهبری در خصوص اصل 44 قانون اساسی از طریق سازمان خصوصی سازی کشور با طی تشریفات اداری و قانونی توسط بانک ملت تملک گردیده لکن به جهت دشواری مدیریت و عدم تطابق وظایف و اهداف هتلداری با مجموعه بانک ملت که خود در آغاز مسیر خصوصی سازی قرار داشت به مجموعه مدیریتی جناب آقای مهندس جلیل نواده اباذر واگذار شد و به اذعان اکثر کارشناسان امر هرچند با واسطه بانک ملت به یکی از الگوهای موفق خصوصی سازی در آذربایجان شرقی و کشور تبدیل شد.هتل 4 ستاره گسترش تبریز به عنوان یکی از شرکت های خدماتی در مجموعه  تحت مدیریت مهندس نواده اباذر بدون دریافت تسهیلات دولتی بر اساس نگاه بلند مدت ایشان اقدام به بازسازی و ارتقا سطح کیفی و کمی خدمات در این هتل پرداخته است.

به جهت آشنایی بیشتردر این خصوص و امکانات دیگر این هتل 4 ستاره تاپ در شهر تبریز خدمت جناب آقای بهروز معالی یکی از پیشکسوتان خوشنام هتلداری و ورزش استان آذربایجان شرقی در رشته والیبال و مدیر مجموعه هتل گسترش رسیدیم.

 

* جناب آقای معالی ضمن عرض سلام و تشکر از وقتی که در اختیار نشریه پانار گذاشتید مجموعه هتل گسترش را از لحاظ کمی و فیزیکی برایمان توصیف کرده و بفرمایید این مجموعه سالیانه بطور متوسط به چند نفر مسافر خدمات داده  و چند نفر اشتغال دارند؟

 هتل گسترش در 13 طبقه  بعلاوه تالار، سالن همایش،استخر،مراکز ورزشی، رستوران ،کافی شاپ و پارکینگ در یکی از مراکز اصلی و ابتدای خیابان اصلی شهر تبریر واقع گردیده که سالیانه بطور متوسط به چند هزار نفر مسافر از داخل مشتمل بر مسافران عادی ، اداری و تیمهای ورزشی و خارج کشورکه عمدتا از کشورهای همسایه میباشند ارایه خدمات داده  و بر اساس زمان های شلوغ کاری این رقم در نوسان است.

تعداد پرسنل شاغل در این هتل حدود 80 نفر  هستند که در 6 ماهه اول سال که ایام پیک کاری هتل می باشد این آمار به 95 نفر هم می رسد.

* بازسازی هتل با چه هدفی ، از کی شروع و چه زمانی بطور کامل پایان می یابد؟

هتلداری در دنیای امروز که گردشگری به عنوان یک صنعت در آمده است بی شک یکی از پایه های این صنعت می باشد.معمولا نظام تطبیق استاندارد هتل ها بر اساس اعزام کارشناسان خبره سازمان میراث فرهنگی و سازمان جهانگردی  هر2 سال مورد بررسی قرار می گیرد که در خصوص هتل گسترش نیز در طول سالیان تصدی دولت بر آن انجام می گرفت و متناسب با الزامات موجود بازسازی هایی صورت می گرفت ولی این بار بصورت خود جوش با حضور بخش خصوصی به عنوان مالک هتل در راس کار و نگاه بلند مدت به مقوله صنعت هتلداری قبل از درآمد زایی از هتل اقدام به بازسازی این مجموعه ازمحل هزینه های شخصی خودشان بدون بهره گرفتن ریالی از تسهیلات دولتی کردند که بی شک نشان از تعصب این مجموعه به دیار آذربایجان و شهر تبریز  است.

 در سال 94 بازسازی هتل به صورت گام به گام آغاز شد تا در کنار ارائه خدمات پیوسته این هتل به مهمانان فرآیند بازسازی نیز طی شود که سالانه حدود 3 یا 4 طبقه نوسازی شده که خوشبختانه هم زمان با نوروز 1397 وآغاز رسمی رویداد انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای جهان اسلام بازسازی کلیه اتاقها و سوئیتها به طور کامل به اتمام می رسد.

تمام عملیات بازسازی و طراحی داخلی و.....بر اساس امکانات هتل 4 ستاره تاپ انجام شده و کلیه اتاقها رستوران ها و سیستم های تاسیساتی این هتل بازسازی شد تا در اختیار میهمانان بویژه میهمانان رویداد تبریز 2018 و کشورهای اسلامی دنیا قرار بگیرد.

*علاوه بر بازسازی چه اقدامات دیگری درجهت ارتقا کیفیت خدمات هتل انجام داده اید؟

در تمامی بخش ها آموزش یکی از اصلی ترین برنامه های هتل گسترش برای کارکنان خود است.هر 2 سال یکبار بر اساس آموزش های روز دنیا در صنعت هتلداری و ارائه خدمات ، دوره های تخصصی را برگزار ی میکنیم و سعی داریم تا همواره بر اساس علم روز دنیا در این بخش عمل کنیم.برخورد و رفتار پرسنل،کیفیت خدمات و ارائه خدمات،زیبایی، امنیت وآرامش یک هتل از مولفه های مهم در این صنعت است و ما نیز  در هتل گسترش همواره بر روی این اصول تاکید داریم.

امیدواریم در سال جدید با امکانات بیشتر و پرسنل آموزش دیده به استقبال رویداد تبریز 2018 و میهمانان شهر تبریز پایتخت گردشگری کشورهای جهان اسلام برویم.

*علاوه بر اقامت چه خدمات دیگری در هتل گسترش برای میهمانان عرضه می شود؟

بخشهای خدماتی ،رفاهی و تفریحی علاوه بر خدمات اسکان در هتل دایر است.با توجه به 4 ستاره تاپ بودن هتل گسترش سالن آمفی تئاتر به صورت سینمایی با ظرفیت 220 نفر و به صورت کنفرانس 60 نفره ، سالن عروسی با طرفیت 200 نفر ،3 رستوران  غذاخوری با ظرفیت 300 نفر آماده ارائه خدمات به میهمانان می باشد.

کافی شاپ هتل گسترش در لابی هتل با امکان پذیرایی از میهمانان توسط نوشیدنی های سرد و گرم و غرفه ها دایر می باشد و غرفه های عطر و ادکلن و آرایشگاه و پذیرش نیز در لابی هتل مستقر هستند.

در طبقه زیرزمین استخر سرپوشیده و سالن بدنسازی مجهز به سونای خشک وبخار و جکوزی آب و سرد وگرم در اختیار میهمانان قرار دارد.

 

مجددا از وقتی که در اختیار همکاران خود گذاشتید ممنون و متشکریم.

شنبه 14 تیر 1399


دولت تا آخرین دقیقه پای کار است | تلاش دولت برای پیشبرد امور کشور در قالب افتتاح طرح های عمرانی، ابلاغ برنامه های مرتبط با جهش تولید و ساماندهی بازارهای مختلف نشان می دهد که دولت تدبیر و امید، علیرغم جنجال‌های غیرمنصفانه، سال آخر فعالیت هم با همان عزم سال نخست پای کار مردم و کشور ایستاده است.              رشد مصرف برق بخش صنعت در روز تعطیل | میزان مصرف برق صنایع روز گذشته (جمعه) از مرز پنج هزار مگاوات عبور کرد و به پنج هزار و ۱۵۳ رسید.              همتی: کسری بودجه دولت بهتر از سال‌های قبل مدیریت می‌شود | رییس کل بانک مرکزی گفت: تا آنجائی که به مدیریت پولی و ارزی مربوط می‌شود، می‌توانم این اطمینان را بدهم که کسری بودجه دولت قطعاً، بهتر از سالهای قبل مدیریت می‌شود. ‌              روحانی: در دولت یازدهم و دوازدهم هر ۲ ماه یک سد مخزنی را افتتاح کردیم | رییس جمهوری گفت: در دولت یازدهم و دوازدهم توانستیم هر دو ماه یک سد مخزنی ملی، هر ماه یک تصفیه خانه فاضلاب و هر ۵٠ روز هم یک تصفیه خانه آب شهری افتتاح کنیم.              پانارگزارش تصویری

×

پایگاه اطلاع رسانی پانار

وابسته به گروه صنعتی پارس ساختار

×

پایگاه اطلاع رسانی پانار

وابسته به گروه صنعتی پارس ساختار

آخرین خبر ها